Lakierowanie baku motocykla

Bak to część motocykla, która kojarzona jest przede wszystkim z praktycznymi funkcjami. Element ten niewątpliwie może też wpływać na estetykę pojazdu. Kluczem do sukcesu jest jednak odpowiednie lakierowanie. Lakierowanie baku motocykla ma na celu poprawę wyglądu zniszczonego lakieru bądź też nadanie mu indywidualnych cech poprzez zmianę koloru lub naniesienie nowego spersonalizowanego wzoru. Chcesz skorzystać z jednej z tych usług? Poznaj szczegóły bogatej oferty malowania baku motocykla w Aerografix.

 

Usługa malowania baku motocykla w warsztacie lakierniczym

Lakierowanie baku motocykla wymaga precyzji i staranności. Brak doświadczenia w tej dziedzinie może skutkować nierównościami oraz niską jakością malowania. Jako doświadczony lakiernik doskonale zdaję sobie z tego sprawę. Z tego powodu tajniki lakierowania różnych elementów motocykli klasycznych i nowoczesnych mam opanowane do perfekcji. Ponadto dysponuję wysoką jakością lakierów oraz specjalistycznych narzędzi. Dzięki nim jestem w stanie profesjonalnie odświeżać wygląd lakieru i nadawać mu indywidualnego charakteru.

Tradycyjne lakierowanie baku motocykla łączę z artystyczną personalizacją, która polega na nanoszeniu na jego powierzchnię, np. za pomocą aerografu, różnorodnych wzorów i grafik, odzwierciedlających osobowość Klienta. Mogą to być geometryczne kompozycje, rysunki przedstawiające ulubione motywy bądź charakterystyczne napisy. W większości oferowane przeze mnie odręczne malowanie sprawia, że bak zyskuje oryginalny wygląd i wyróżnia motocykl na tle innych pojazdów.

 

Przygotowanie baku do lakierowania w praktyce

Proces lakierowania baku motocykla musi poprzedzać odpowiednie przygotowanie jego powierzchni. Ma ono duże znaczenie dla uzyskania odpowiedniego efektu i trwałości malowania aerografem lub pędzlem. W związku z tym dobre przygotowanie składa się z kilku etapów. W pierwszej kolejności element poddawany jest czyszczeniu. Następnie w celu zwiększenia przyczepności nowej warstwy lakieru powierzchnia baku musi zostać odtłuszczona i zmatowiona. Niekiedy niezbędne może okazać się również usunięcie drobnych uszkodzeń mechanicznych. Ponadto na tym etapie kluczową rolę odgrywa właściwy dobór lakieru. Ten powinien być dopasowany do pozostałych części motocykla, dlatego jego wybór warto powierzyć profesjonalistom.

 

Zalety korzystania z profesjonalnej usługi lakierowania baku motocykla

Profesjonalne lakierowanie baku motocykla to gwarancja estetyki i trwałości wykończenia. Dobór odpowiednich lakierów i właściwe zabezpieczenie pomalowanej powierzchni sprawiają, że nowa warstwa lakieru dobrze znosi zmienne warunki atmosferyczne. Bak jest też mniej narażony na odpryski i zarysowania. Ponadto dodatkowo, odręcznie nanoszone przeze mnie wzory i grafiki wyróżnia unikatowość. Każdy projekt szparunku motocyklowego jest przygotowywany na indywidualne zamówienie Klienta, dzięki czemu nie ma mowy o dwóch takich samych realizacjach. Chcesz się przekonać, że sprostam Twojej artystycznej wizji? Zachęcam do kontaktu.