Malowanie kasku aerografem

Podstawową funkcją kasku motocyklowego jest ochrona głowy i twarzy kierowcy w razie wypadków i kolizji. Nie da się jednak ukryć, że ten element wyposażenia to również ważna część wizerunku motocyklisty. Nic dziwnego, że wielu z nich chce, by kask był wyjątkowy i odzwierciedlał ich nietuzinkową osobowość. Aby cieszyć się takim oryginalnym kaskiem, warto postawić na jego personalizację. Jednym ze sposobów na to jest malowanie kasku aerografem. Taka usługa, którą świadczę w ramach oferty firmy Aerografix, to sposób na ozdobienie kasku wedle indywidualnych preferencji. Doświadczenie w obsłudze aerografu, precyzja oraz kreatywność pozwalają mi przenosić do rzeczywistości nawet najbardziej wymagające wizje artystyczne Klientów. Sprawdź, co dokładnie mogę Ci zaoferować.

 

Zastosowanie aerografu jako sposobu na personalizację kasku

Malowanie kasku aerografem ogranicza wyłącznie wyobraźnia Klienta. W ramach oferowanej przeze mnie usługi nanoszę na powierzchnię kasków różnorodne wzory i grafiki. W zależności od upodobań mogą to być geometryczne kształty, symetryczne linie lub nietypowe grafiki wpisujące się w indywidualne gusta motocyklisty. Na życzenia Klientów dopasowuję również kaski do charakteru motocykla, tak by zachować estetyczną spójność akcesoriów i pojazdu. Dysponuję przy tym szeroką gamą profesjonalnych narzędzi, farb i lakierów, dlatego mogę zaoferować szparunki motocyklowe w różnych formatach oraz bogatej gamie kolorystycznej.

Co ważne, tworzę spersonalizowane rysunki i grafiki na kaskach dopasowanych zarówno do motocykli klasycznych, jak i nowoczesnych. Dzięki temu z mojej usługi malowania kasków aerografem mogą skorzystać wielbiciele najnowocześniejszych maszyn, ale i również miłośnicy pojazdów zabytkowych. Doskonale wiem, jak malować powierzchnie kasków, by nie tylko odmienić ich wygląd, ale także nadać unikatowy charakter, a nawet zabezpieczyć ich powierzchnię przed niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych.

 

Jak w praktyce wygląda proces malowania kasku?

Proces malowania kasku aerografem rozpoczyna się od przygotowania powierzchni. Na tym etapie dokładnie ją oczyszczam, odtłuszczam, a także zmatawiam. Wszystko po to, by zwiększyć przyczepność nowej warstwy lakieru i podkreślić jego głębię. Kiedy kask jest odpowiednio przygotowany, za pomocą aerografu nanoszę stworzony wcześniej projekt grafiki. Wszystkie rysunki są wykonywane odręcznie. Jedynie napisy lub geometryczne wzory wykonuję przy zastosowaniu specjalnie przygotowanych szablonów. Po przeniesieniu wizji artystycznej Klienta na powierzchnię kasku rysunki są zabezpieczane za pomocą bezbarwnego lakieru, a następnie polerowane. Dzięki temu całość prezentuje się estetycznie, a przy tym zachowuje trwałość.

 

Powody, dla których warto postawić na malowanie kasku aerografem

Wybór usługi malowania kasku aerografem przynosi wiele korzyści. Przede wszystkim zaletą takiego nanoszenia grafik na kaski jest wysoka precyzja w malowaniu detali. Doświadczenie w branży, pewna ręka i wyobraźnia sprawiają, że każdy malowany przeze mnie element wzoru wyróżnia najwyższa staranność i bogata kolorystyka. W ten sposób całkowicie odmieniam wygląd kasku, nadając mu oryginalny charakter.

Jako że przenoszę sztukę na praktyczny element wyposażenia, każdy motocyklista z takim kaskiem oprócz tego, że dba o swoje bezpieczeństwo podczas jazdy, może też wyróżnić się na drodze. Dodatkowo przykładam dużą wagę do trwałości wykonanego rysunku, dlatego stosuję wysokiej jakości lakiery oraz dbam o dobre zabezpieczenie grafik przed czynnikami zewnętrznymi i uszkodzeniami mechanicznymi.

Przekonaj się i Ty, że kask może łączyć praktyczne funkcje z nieszablonową estetyką.